PHP Scriptler

QuickQuiz v1.3.4 – Online Sınav Scripti

QuickQuiz, ortaya çıkan ürünün bir HTML sayfasında yayınlanabileceği basit ve güçlü bir test ve / veya anket yaratıcısıdır ( bir WordPress eklentisi DEĞİLDİR ).

İşte en seçkin özelliklerinden bazıları:

  • On soru tipi : tek cevap, çoklu cevap, sıra, eşleştirme, uzun cevap, kısa cevap, ölçekler, derecelendirme, radyo düğmeli matris ve derecelendirmeli matris.
  • Soru türüne bağlı olarak farklı cevap formatları : düğmeler, onay kutuları, radyo, seçme, kaydırıcılar…
  • Çeşitli ekran seçenekleri : Satır başına düğme sayısı, bir yana veya arka plan resimleri, ana renk vb.
  • Sayfalar . Sınavın tamamını bir veya birkaç sayfada oluşturabilir ve her birinde soru sayısını seçebiliriz.
  • Video ve ses . Oynatmanın belirli zamanlarında görüntülenen soruların yer aldığı video veya ses içeren bir sayfa oluşturabiliriz. Bu seçenek yalnızca en son tarayıcılarda düzgün çalışır ve Videogular kitaplığı tarafından desteklenir .
  • Çeşitli sınavlar . Sınav sınav, öz değerlendirme, anket, ağırlıklı veya kişilik sınav olabilir.
  • Son mesaj ve / veya geri bildirim . Nokta sayısına, doğru cevapların yüzdesine vb. Bağlı olarak son sayfada farklı mesajlar veya görüntüler gösterebiliriz. Ayrıca kullanıcının cevaplarıyla ilgili olarak sorunun yanında görüntülenebilecek mesajları da gösterebiliriz.
  • Veritabanı Sonuçlar bir MySQL veritabanına gönderilebilir.
  • Çevrimiçi oluşturucu . Son sınav, biri genel ayarlar ve diğeri testi oluşturan sorular için olmak üzere iki JSON dosyasından oluşturulur. Bu paket , JSON dosyalarının oluşturulmasını kolaylaştırmak için bir oluşturucuya erişim içerir . Ekran görüntülerinde oluşturucuyu görebilirsiniz. Burada kurucuyu çalışırken görebilirsiniz.

QuickQuiz v1.3.4 – Online Sınav Script Nasıl Çalışır?

Paket, çalışması gereken dosyaları içeren birkaç klasör içerir: HTML, CSS, JS. Ayrıca biri genel yapılandırmaya, diğeri de teste sahip iki JSON dosyasına ihtiyaç vardır.

Bu paket ayrıca bazı örnekler içerir, böylece kendi sınavınızı oluşturmak için bu JSON dosyalarını doğrudan örneklerden kullanabilir ve değiştirebilirsiniz. Ancak, kendi JSON dosyalarınızı oluşturmanın en kolay yolu, bir lisans satın aldığınızda erişebileceğiniz çevrimiçi oluşturucuyu kullanmaktır.

Oluşturucu yalnızca JSON dosyalarının geliştirilmesini kolaylaştırmak için kullanılır ve öğeye dahil değildir. Öğe, kısa sınav dosyalarını görüntülemek ve işlemek için gereken tüm JS, CSS ve HTML dosyalarını içerir. Birkaç benzer kısa sınav yaparsanız, sadece ilk kez kurucuyu kullanmanız gerekir, o zaman JSON’u doğrudan kurucu olmadan değiştirebilirsiniz. Oluşturucunun başka bir işlevi yoktur ve sınavın yürütülmesi veya görselleştirilmesi ile ilgili değildir. Bu sadece bir yardımcı.

Final sınavını herhangi bir web sunucusunda yayınlayabilirsiniz. Sınavı, çalışması gereken tüm HTML, CSS, JS ve JSON dosyalarına erişirken başka bir web sayfasına da dahil edebilirsiniz.


Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir Ton Script

Bir Ton Script sizler için ücretsiz eklentileri, web site şablonlarını , mobil uygulamaları , eklentileri bularak sizlerin hizmetine sunmaya adanmış bir kuruluştur. Siz dostlardan paylaşım bekler saygılarımızı sunarız...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı